Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2012

Στο "Χ" Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός!

Τέλος,λοιπόν,και αυτής της αγωνιστικής με τους δύο αιώνιους να δίνουν μάχη και να παραμένουν στην ισοπαλία με Όφη και Άρη αντίστοιχα.
Ας πάμε πρώτα στο Κλεάνθης Βικελίδης,εκεί όπου ο Άρης έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση με τον Ολυμπιακό και κατάφερε να βάλει στοπ στο σερί νικών που είχε η ομάδα του Ζαρντίμ.Ο Παπαστεριανός έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα της Θεσσαλονίκης με έξοχο τελείωμα.Με ανύπαρκτο,κατά την γνώμη μου,πέναλτυ μιας και ο αμυντικός του Άρη έχει τα χέρια του κολλημένα στο σώμα του(ωστόσο αναζητείται καλύτερο ριπλέι,άλλα έτσι μοιάζει πως είναι),ο Αμπντούν απάντησε για τους Πειραιώτες σε 1-1.Ο Άρης ήταν αυτός που πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Αγκάνθο να πετυχαίνει το τέταρτο φετινό του γκολ και να κάνει το 2-1.Οι "ερυθρόλευκοι"δεν το έβαλαν κάτω και με τον φορμαρισμένο Χολέβας να σκοράρει έφερε το ματς στα ίσα(2-2).

Έτσι,λοιπόν,είχαμε ένα εξαιρετικό ματς με 4 γκολ,με το κάθε ημίχρονο να ανήκει σε μία ομάδα αντίστοιχα.Στο πρώτο αν και η κατοχή ήταν υπερ των "ερυθρόλευκων",ο Άρης ήταν πιο ουσιαστικός και έδειχνε να πατά καλύτερα στο γήπεδο,ενώ στην επανάληψη ο Ολυμπιακος είχε αναλάβει για τα καλά τα ηνία του αγώνα,ωστόσο η αστοχία του τον πρόδωσε.

Πάμε στην Κρήτη τώρα,εκεί όπου ΟΦΗ και Παναθηναϊκός αναδείχτηκαν και εκείνοι ισόπαλοι με 2-2.Τοτσέ,Κουτσιανικούλης,Μαυρίας και Παπάζογλου οι σκορερ.Και αυτό το ματς καρμπόν με εκείνο της Θεσσαλονίκης.Απο ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα.Στο πρώτο ανώτερος ο Παναθηναϊκός,στο δεύτερο έφερε το ματς στα ίσα ο ΟΦΗ.Οπότε και εδώ μιλάμε για ένα δίκαιο αποτέλεσμα όσον αφορά την εμφάνιση κάθε ομάδας.MVP ο Κουτσιανικούλης.