Πέμπτη, 9 Αυγούστου 2012

Εξασφάλισε την ευρωπαϊκή του παρουσία ο Παναθηναϊκός

Μια πολύτιμη νίκη που του δίνει βαθιά οικονομική ανάσα πανηγύρισε το βράδυ της Τετάρτης ο Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ επικρατώντας της Μάδεργουελ με 3-0 και εξασφαλίζοντας την Ευρωπαϊκή του παρουσία είτε στο Τσάμπιονς Λιγκ είτε στο Γιουρόπα Λιγκ.
Μια νίκη που φέρνει στα ταμεία 5 εκ. ευρώ τουλάχιστον και η οποία ήρθε μετά από ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο.

ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ

Ο Ζεσουάλδο Φερέιρα σίγουρα κάτι θα είπε στους πράσινους στην ανάπαυλα και για αυτό οι πράσινοι άλλαξαν άρδην το πρόσωπο τους στο δεύτερο μέρος. Τρία γκολ, μπαλάρα και θέαμα από τους πράσινους που έκαναν τα πάντα σωστά στο δεύτερο ημίχρονο σε αντίθεση με το πρώτο μέρος

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

Για ένα ακόμα παιχνίδι ο Τοτσέ έδειξε ότι σε κάποια ματς δεν μπορεί. Ναι μεν ήταν μέσα στις φάσεις αλλά στις ευκαιρίες που του δόθηκαν ήταν και πάλι άστοχος. Ο Παναθηναϊκός θέλει ένα φορ που να σκοράρει και αυτός μέχρι στιγμής δεν είναι ο Τοτσέ.

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Καρνέζης, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Μαρίνος (71' Κατσουράνης), Ζέκα, Σισοκό, Χριστοδουλόπουλος (77' Πετρόπουλος), Τοτσέ (71' Μαυρίας).

Μάδεργουελ (Στούαρτ Μακκολ): Ράντολφ, Χάμελ, Λο,Χάτσισον, Χέϊτελι, Ογιάμα (71' Μακχιούζ), Μέρφι, Λάσλεϊ, Ράμσντεν, Ντέλι (76' Χίκγκντον), Κάμμινς (Φράνσις).