Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2012

Καλή κλήρωση για ΠΑΟΚ,μπορεί ο Αστέρας!

Την Μαρίτιμο από την Πορτογαλία θα αντιμετωπίσει ο Αστέρας Τρίπολης για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Πιο τυχερός ο ΠΑΟΚ που θα παίξει με τον νικητή Μπνέι Γιεχούντα (Ισραήλ)-Σιράκ (Αρμενία).

Καλή θεωρείται η κλήρωση για τον ΠΑΟΚ αλλά και για τον Αστέρα Τρίπολης στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

O Aστέρας Τρίπολης σε περίπτωση που ξεπεράσει το εμπόδιο της Ίντερ Μπακού θα αντιμετωπίσει την Μαρίτιμο από την Πορτογαλία. Οι Αρκάδες κατάφεραν να αποφύγουν ομάδες όπως το Ανόβερο, η Αθλέτικ Μπιλμπάο και η Ανζί του Ετό.Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Μπνέι Γιεχούντα (Ισραήλ)-Σιράκ (Αρμενία). Οι Ισραηλινοί έχουν κερδίσει στο πρώτο παιχνίδι 2-0. Οι πρώτοι αγώνες θα γίνουν στις 2 Αυγούστου και οι επαναληπτικοί στις 9 Αυγούστου.

Η κλήρωση για τα Play Offs θα πραγματοποιηθεί στις 10 Αυγούστου στη Νιόν, με την ελπίδα η Ελλάδα να έχει όλες τις ελληνικές ομάδες στην κληρωτίδα.

Η κλήρωση του 3ου γύρου στο Γιουρόπα Λιγκ

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Σλάβεν Κοπρίβνιτσα/Πορταντάουν

Ανζί/Χόνβεντ - Λοκομοτίβ Πλόβντίβ/Βίτεσε

Ραπίντ Βουκουρεστίου/Μιλικόσκεν - Χέρενφεν

Ρουχ Χορζόφ/Μέταλουργκ Σκοπίων - Μέταλουργκι Ρουστάβι/Βικτόρια Πλσεν

Χόρσενς - Νάτσια Κισινάου/Έλφσμποργκ

ΑΠΟΕΛ/Ζένιτσα - Τίρανα/Αάλεσουντ

Ίντερ - Χάιντουκ/Σκόντο

Βοϊβοντίνα/Σούντουβα - Ραπίντ Βιέννη

Γκενκ - Μιλσάμι Ορχέι/Ακτόμπε

Ολίμπια Λιουμπιάνα/Τρόμσο - Μέταλουργκ Ντόνετσκ/Τσέλικ Νίκσιτς

Τβέντε/Ίντερ Τουρκού - Μλάντα Μπόλεσλαβ/Θορ Ακουρέρι

Άαρχους/Ντίλα Γκόρι - Λεβάντια Ταλίν/Ανόρθωση

Σλόβαν Μπρατισλάβας/Βιντεότον - Ντιφερντάνζ/Γάνδη

ΑΙΚ Στοχόλμης/Χαφναρφιόρντουρ - Καζάρ Λάνκαραν/Λεχ Πόζναν

Εσκισέχιρσπορ/Σαιντ Τζόστον - Μαρσέιγ

Ναφτάν Νοβοπολότσκ/ Ερυθρός Αστέρας - Ομόνοια

Λέφσκι Σόφιας/Σαράγεβο - Γιβάσκιλα/Ζέτα

Ζαλγκίρις/Αντμίρα Βάκερ - Σπάρτα Πράγας

'Οσιγεκ/Κάλμαρ - Γιουγκ Μπόις/Ζίμπρου Κισινάου

Νταντί Γιουνάιτεντ - Ντινάμο Μόσχας

Άρσεναλ Κιέβου - Μούρα/ΤΣΣΚΑ Σόφια

Μπούρσασπορ - Μακάμπι Νετάνια/Κουόπιο

Στεάουα Βουκουρεστίου - Σπάρτακ Τρνάβα/Σλίγκο Ρόβερς

Ρένοβα/Γκόμελ - Λίβερπουλ

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ/Ριντ - Μεταλουργκς Λιεπάγιας/Λέγκια Βαρσοβίας

Σιρόκι Μπρίγεγκ/Σεντ Πάτρικς - Ανόβερο

Σερβέτ/Γκάντζασάρ Καρπάν - Ρόζενμποργκ/Ορντμπάσι

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου